קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|תיעוד מתוק: כך מכינים רבבות גביניות לעולי הרגל. צפו
(יום רביעי, ב' סיון תשע''ח)
איך מכינים רבבות גביניות וקרואסונים עבור ההמונים שיעלו לרגל במהלך חג השבועות? ● צפו בתיעוד מההכנות במאפייה בקריית גת שעמלה מסביב לשעון לעמוד ביעד של המבצע ביוזמת 'כולל חב"ד' ● צפו


אי-שם בדרום, במאפיית קריית גת, עמלים מסביב לשעון על הכנת רבבות גביניות מתוקות ועוגות שוקולד אישיות עבור עולי הרגל שיעלו לשריד בית מקדשנו בחג השבועות. העוגות, בהשגחתו המהודרת של הרב לנדא, יצורפו לערכת מזון, ובה מיני מתיקה ושתיה, זאת ביוזמת מפעל החסד הוותיק 'כולל חב"ד'.

כמיטב המסורת לאורך השנים, 'כולל חב"ד' מזכה את המוני העולים לשריד בית מקדשנו ב"קידושא רבא", באמצעות חלוקת מיני מאפה ושתיה קרה, המאוכסנים במוקדי קירור מיוחדים מערב החג. לשירות העולים, מוצבים עשרות "עמדות קידוש" בהן ניתן לקדש על היין.

כנקדימון בן-גוריון בשעתו, שדאג להכנת בורות מים קרים משיבי נפש לכל עולי הרגל שנהרו אל בית המקדש – כך גם כיום, ב'כולל חב"ד' יחד עם 'קרן מרומים' דואגים לעמך בית ישראל הגומעים ברגליהם את רחובות ירושלים ובבואם למקום הקודש והמקדש בעיצומו של חג השבועות – המתינה להם "ערכה אישית" משיבת נפש.

חלוקת הערכות האישיות, בסיוע הקרן למורשת הכותל והרב שמואל רבינוביץ, תאפשר נטילת 'צידה לדרך' וכך גם כאשר השמש קופחת יכלו עולי הרגל לעצור, ללגום שתייה קרה, לנוח, לטעום מהעוגות המשובחות ולאזור כוח להמשך הדרך עד לביתם.

על כל אריזה הודפסה קריאתו של הרבי: בנינו ערבים בעדינו - לאסוף את הילדים והטף לשמיעת עשרת הדברות בבית הכנסת בשעת קריאת התורה בחג השבועות. לחלוקה ההמונית שותפה גם משפחת קאהן.

לצפיה לחצו כאן>>

| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן