קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|'עצת ידיד' ● אנשי מקצוע חב"דיים מייעצים
(יום חמישי, ו' שבט תשע''ז)
מרכז התקשורת החב"די COL וארגון 'ידידים מבינים' מבית כולל חב"ד וקרן מרומים מציגים פינת אירוח שבועית, בה נארח בכל שבוע בעל מקצוע חב"די שישתף את הגולשים בתחום עיסוקו, ויעניק מבחר עצות מעשיות מניסיונו המקצועי ● השבוע: מה בין קרן פנסיה לקרן מנהלים? ● מגזין שישילטור המלא
מאיר כהן

זה היה ללא כל הכנה מראש. חיים סיים שיחה טלפונית ארוכה עם לקוח ותיק במשרד בו עבד, כשלפתע איבד את שיווי משקלו ונפל על הרצפה.

לאחר בדיקות מקיפות שנערכו לו לאחר שפונה לבית הרפואה, התברר לחיים כי הוא סובל ממחלת האפילפסיה, על כל המשתמע מכך.

חיים לא יכול היה להמשיך לעבוד במקום עבודתו הקבוע, וביקש מקרן הפנסיה בה היה מבוטח –"מנורה מבטחים" תשלום חודשי במקום פרנסתו שאבדו לו, בגין 'אבדן כושר עבודה'.
תגובת חברת הביטוח לא איחרה לבוא: יש לך אפשרות בעבודה אחרת. לא איבדת את כושר העבודה.

חיים לא ויתר, ופנה לבית המשפט. אך גם שם נכונה לו אכזבה: בית המשפט פסק שאכן אינו זכאי לפיצוי בגין אבדן כושר עבודה, וכי יש באפשרותו למצוא פרנסה במקום אחר.

לאותה פסיקה, צירף בית המשפט המלצה חשובה: על קרנות הפנסיה להודיע למבוטחים אצלם כי יש להם כיסוי ביטוחי חלקי בלבד "על מנת שיוכלו לשקול אם לרכוש ביטוח נוסף למקרה שמצב בריאותם ימנע מהם להמשיך לעבוד בעיסוקם הספציפי ויגרום להם לירידה בהכנסתם".

מדינת ישראל מחייבת את המעסיקים להפריש בכל חודש סכום כספי עבור קרנות הפנסיה של העובדים. זהו דבר מבורך, כשאנו יודעים שיש מי שדואג לעתידנו הכלכלי.

אבל האם אנו יודעים על מה אנו מוציאים כסף?
מחד, מחקרים משפטיים רבים מוכיחים כי לקוחות מוכנים לשלם עבור ביטוחים מעט מעל הממוצע בהנחה שיקבלו את הכסף ברגע האמת ללא דיחוי. מאידך, המידע אודות הביטוחים השונים הוא רב ומסורבל מאוד. ניתן לומר כי רוב רובם של המבוטחים השונים אינם יודעים את המגיע להם על פי חוק. מהם ההבדלים בין קרנות הפנסיה לביטוחי מנהלים. במקרים רבים לקוחות מבוטחים באותו הביטוח בשני מקומות שונים, במקביל.

ההמלצה שלי, גשו לייעוץ מקצועי אודות תיקי הביטוח והפוליסות השונות שברשותכם, כדי להפיק את המיטב בזמן אמת, ולהימנע מהוצאות מיותרות וכפולות.

סוכן הביטוח, מאיר כהן
058-666-0770
mcohen.ins@gmail.com

מעוניין לכתוב טור? חייג: 0545-959-344. או כתוב מייל ל:
yedidimmevinim@gmail.com
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן