קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|סגירת מעגל: הדולר של הרבי לברכה - והניתוח המסוכן בעין
(יום רביעי, ב' סיון תשע''ח)
בל"ג בעומר נפצע קשה בעינו השליח הצעיר שמוליק אוירכמן, בן ה-4, בנם של השלוחים בפלורידה הרב שניאור זלמן ורעייתו אוירכמן, לאחר שחץ פגע בעינו. השבוע עבר הילד ניתוח בעין, וכעת הוא בהתאוששות • בשיחה ל-COL, מספר אביו השליח הרב שניאור זלמן אוירכמן על הסיפור המופלא עם דולר של הרבי שהתקבל לידי ילד שהיה באותה הסיטואציה - ועבר ניתוח לפני 30 שנה בעינו • וגם: על הנחת התפילין לרופא היהודי - והדולר שהיה בכיס המנתח כל עת הניתוח • לכתבה המלאה

> השליח הצעיר מפלורידה יעבור היום ניתוח בעינו

בל"ג בעומר נפצע קשה בעינו השליח הצעיר שמוליק אוירכמן, בן ה-4, בנם של השלוחים בפלורידה הרב שניאור זלמן ורעייתו אוירכמן, לאחר שחץ פגע בעינו. השבוע עבר הילד ניתוח בעין, וכעת הוא בהתאוששות.

בשיחה ל-COL מספר אביו, השליח הרב שניאור זלמן אוירכמן: "לאחר שבני נפצע בעינו, ביקרנו אצל רופאים שהמליצו לנו לנתח ולהוציא את העין ממקומה.

"לאחר התייעצות עם רופאים ידידים, המליצו לנו על רופא יהודי בלוס אנג'לס, שהוא מומחה לתחום העיניים. המראתי עם בני לניו-יורק ונסענו להתפלל בציונו של הרבי בקווינס. ביקשנו ברכה לרפואה שלמה.

והנה, התשובה הברורה מהרבי לא איחרה לבוא - בדרכי לבית הרפואה, התקשרה אלי רעייתי וסיפרה לי, שישנו אברך חסיד חב"ד שלפני כ-30 שנה נפצע בעין שלו באותה התקופה, ערב חג שבועות, ולפני שהוא עבר את הניתוח - הוא ביקר בחלוקת דולרים אצל הרבי, והרבי העניק לו דולר לברכה ורפו"ש. הרבי אמר להורים שלו, שלא להוציא את העין בניתוח. ועד דבר - הרבי דיבר אז בשיחותיו על כך שבמתן תורה כולם נהיו בריאים.

"בזמן הניתוח של אשר, הרבי דיבר על זה שבמתן תורה כל העיוורים ראו וכו'. את ההודעה קיבלנו יומיים לפני אבל לא ראינו. בהשגחה פרטית, בדיוק בזמן שהרופאים אמרו לנו שאנחנו צריכים להחליט האם להוציא את העין הפגועה או להשאיר (כי יש סיכונים לכאן ולכאן) בדיוק אז בהשגחה פרטית ראינו את ההודעה שהוא כתב שהרבי ייעץ להוריו לא להוציא את העין ואז ידענו שקיבלנו תשובה.

"ואז הוא שלח לנו בדואר את הדולר שהרבי החזיק בידו והזיז מצד לצד כדי שיראה אותו בעינו הפגועה. ואת הדולר הזה הרופא החזיק בכיס, קרוב לעין של שמולי כל זמן הניתוח.

"לפני הניתוח הרופא פרש בפנינו את האפשרויות ואמר שאם הפגיעה היא באופן מסוים, אין מה לעשות כדי להציל את העין. בפועל, הפגיעה אכן הייתה באופן הנ"ל אבל הוא הצליח לסדר זאת. שאלנו אותו איך יתכן, והוא אמר: "נס"...

מסיים הרב אוריכמן ואומר: "כעת אנו לאחר הניתוח, את העין לבסוף לא הוציאו - ואנו מלאים מקווים שהוא הצליח. ובעזרת השם שמולי ימשיך לראות בעין שלו".

***

המשיכו באמירת תהילים לרפואת ברוך שמואל בן חנה.

בחודשים הקרובים יצטרכו משפחת אוירכמן עזרה כספית, לצד האחריות היומיומית המתמשכת שלהם למשפחתם ולבית חב"ד. לשם כך הקימו מספר שלוחים קרן סיוע ועזרה.

לעזרה: לחצו כאן!


צילום: COL
צילום: COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן