קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|נתניהו: "לא הבטחתי את תיק הבטחון לנפתלי בנט"
(יום שלישי, י''ז כסלו תשע''ה)
בעקבות דיווחים לפיהן ראש הממשלה בנימין נתניהו, הבטיח את תיק הביטחון בממשלה הבאה ליו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט. נתניהו הכחיש את הדיווחים, וטען כי לא הבטיח דבר לבנט ●  שרת התרבות והספורט לימור לבנת הודיעה על פרישתה מהחיים הפוליטים, אחרי 22 שנה בכנסת ● האיחוד בבית היהודי מתקרב, ומה עם אחדות בש"ס?  מבזקי בחירות

בחירות ב-COL: כל הדיווחים, הידיעות, והפרשנויות

נתניהו: "לא הבטחתי את תיק הבטחון לנפתלי בנט"

בימים האחרונים התפרסמו דיווחים לפיהן ראש הממשלה בנימין נתניהו, הבטיח את תיק הביטחון בממשלה הבאה ליו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט.

בעקבות הדיווחים, שר הביטחון הנוכחי משה בוגי יעלון, חש חוסר ביטחון בכיסאו, ופנה לנתניהו בשאלה האם אכן הבטיח לבנט את התפקיד, כך מדווח העיתונאי עמית סגל בחדשות2.

נתניהו, כך על פי הדיווח, הכחיש את הדיווחים, וטען כי לא הבטיח דבר לבנט. יעלון ביקש לברר האם גם בקדנציה הבאה, ישאר בלשכתו בקריה בתל אביב, ונתניהו השיב כי אינו יכול להתחייב לדבר מאחר ואינו בטוח כלל שיהיה ראש הממשלה אחרי הבחירות.

גורמים המעורבים בפרטי הפגישה אמרו, כי יעלון נראה רגוע אחרי הפגישה הזאת.

שרת התרבות והספורט הודיעה על פרישתה מהחיים הפוליטים

שרת התרבות והספורט לימור לבנת הודיעה על פרישתה מהחיים הפוליטים, אחרי 22 שנה בכנסת.

לדבריה, "ההחלטה לפרוש גמלה בליבי מזה זמן, ולפני כמה חודשים אף שוחחתי עליה עם ראש הממשלה. תודה על ההזדמנות שניתנה לי לשרת את הציבור במדינת ישראל במשך כ-23 שנים, מתוכן כמעט 14 שנים כשרה בממשלות ישראל. "בכל התפקידים שמילאתי פעלתי והשתדלתי להוביל מהלכים ורפורמות שייטיבו עם הציבור וישפרו את הקיים, גם במחיר של מאבקים מול כוחות חזקים.

"עכשיו, לאחר שנים כה רבות בשליחות ציבורית, ועוד יותר בפעילות פוליטית, אני חשה תחושת מיצוי מהחיים הפוליטיים, ורוצה לפנות לכיוונים חדשים. זוהי ההחלטה משמעותית ביותר בחיי, וקיבלתי אותה בלב שלם, ומתוך אמונה שזה הדבר הנכון לעשותו".

האיחוד בבית היהודי מתקרב

בראיון לתקשורת התייחסה יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שקד, לדיווחים אודות סגירת השריונים ברשימת המפלגה לכנסת, שריונים הצפויים להסדיר את שילובן של מפלגות הציונות הדתית לרשימה אחת.

מדבריה של שקד עולה כי השמועות מעט מוקדמות מדי אם כי נראה שהאיחוד בהחלט מעבר לפינה. "לפני שהשר בנט יצא לארה"ב היתה שיחה טובה עם השר אורי אריאל. הם קבעו להיפגש מיד אחרי שיחזור. הוא צפוי לחזור ביום חמישי והשיחות יימשכו", היא אומרת ומעריכה כי עד סוף השבוע יושלמו פרטי האיחוד.

ח"כ שקד נשאלה אם משמעות ההסכם בין תקומה לבית היהודי היא קביעת שריונים קבועים לתקומה גם במערכות בחירות עתידיות או שמדובר בהסכמות למערכת הנוכחית בלבד ובעתיד ישונו הדברים לקראת המשך ההליכה המשותפת.

אחדות בש"ס?

ח"כ אריה דרעי התייחס בפתח ישיבת סיעת ש"ס ליחסים עם אלי אלי ישי והצהיר כי השניים הגיעו להסדר, וכי השלום שורר ביניהם.

אלא שמקורב לאלי ישי טוען הערב: "מאז הפגישה עם חבר מועצת החכמים, הגאון רבי שמעון בעדני, בה סוכם כי ינוסח הסכם בין הצדדים, אריה דרעי לא דיבר עם אלי בנושא מילה וחצי מילה".

המקורב הוסיף: "לא נוסח שום הסכם בין השניים, ואין הסדר. אלי בקשר עם הח"כים בש"ס ומעדכן אותם באופן שוטף על ההתפתחויות".

במהלך הדברים  שנשא בפני העיתונאים, התייחס דרעי ליחסים הפנימיים בש"ס, ולעובדה שח"כ אלי ישי לא נכח בתחילת ישיבת הסיעה, ואמר: "למנוע ממכם שאלות, כי לא כל החברים כאן, חלק במשימות אחרות.

"ש"ס מאוחדת כולה, אני מאוד מתרגש, עד דמעות, מהדאגה שלכם בימים האחרונים לש"ס, אני אתן לכם כתובות של מפלגות אחרות, היו אצלנו חיכוכים כמו כל בני זוג, אבל הגענו להסדר והשלום שורר בינינו, לכו למפלגות אחרות, ואם צריך יועץ לשלום בית, אני מוכן להתנדב", סיים דרעי.
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן