קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מסקנות שאחרי הבחירות: מה קרה ברחובות, ראשל"צ ולוד?
(יום חמישי, ל' חשוון )

'הזמן למסקנות': במערכת הבחירות האחרונה לרשויות המקומיות, חב"ד בכל רחבי הארץ הייתה מעורבת, ויש מי שיגיד - "מעט יותר מידי" • ב-11 ערים חסידות חב"ד הכניסה נציג חב"די למועצת העיר, אך ב-4 ערים, שבהן יש קהילות חב"ד גדולות, בחלקם הייתה אכזבה • מגזין שישי ב-COL שוחח עם 3 נציגים בערים אלו ושמע מהם: מה קרה? מדוע?לראיון המלא >>>

> 11 ערים כן, 4 ערים לא: היכן ניצחו נציגי חב"ד? • הנתונים המלאים
מאת: מנדי זילברשטרום, COL

*** 

'הזמן למסקנות': במערכת הבחירות האחרונה לרשויות המקומיות, חב"ד בכל רחבי הארץ הייתה מעורבת, ויש מי שיגיד - "מעט יותר מידי".

ב-11 ערים חסידות חב"ד הכניסה נציג חב"די למועצת העיר, אך ב-4 ערים, שבהן יש קהילות חב"ד גדולות, בחלקם הייתה אכזבה.

מגזין שישי ב-COL שוחח עם 3 נציגים בערים אלו ושמע מהם: מה קרה? מדוע?

***

עו"ד שרון גושן, נציג חב"ד בראשון לציון:

"רשימת 'מאמינים בראשון' זכתה ל-3,657 קולות. מדובר בהישג גדול ומיוחד בפרט לאור אחוז ההצבעה הגבוה במיוחד שהיה בעיר, 49 אחוז, לעומת 42 אחוז בבחירות הקודמות, ולאור העובדה שפנקס הבוחרים בעיר עלה ב-10 אחוז והקולות הנדרשים למנדט עלו.

"היו הרבה ספקניים שחשבו שלא נעבור את אחוז החסימה, ולכן העדיפו לתמוך ברשימות דתיות אחרות, אבל ב"ה שנכנסנו ובגדול עם כמות גדולה של קולות שבבחירות 2013 הספיקו ל-2 מנדטים."כל המפלגות הדתיות הנוספות שהתמודדו לא עברו לצערנו את אחוז החסימה, ואף ש"ס איבדה לראשונה מזה 20 שנה מנדט, וזכתה רק במושב אחד במועצת העיר. 'מאמינים בראשון' זכתה לתמיכתם הרבה של קהילות רבות בעיר.

"קיבלנו קולות יותר ממפלגות וותיקות ומוכרות עם מנגנון ארצי: כך עקפנו במספר הקולות את 'מרצ', 'ראשונים', ואת רשימתו למועצה של המועמד לראשות העיר אסף דעבול. עבדנו קשה, לא ויתרנו על אף מאגר קולות אפשרי, והגענו לתוצאה מרשימה במיוחד. אי"ה בבחירות הבאות נגיע למנדט השני".

"הכנסנו לראשונה נציג שמחוייב וידאג לכל 25 שלוחי חב"ד. אמשיך ביחד עם יו"ר הרשימה שמואל ג'מיל, שכבר הוכיח בעבר את עזרתו הגדולה לשלוחי חב"ד, לפעול למען התושבים בקדנציה הקרובה, וביחד נהיה כוח פוליטי חזק ומשפיע בעיר"

ר' יוסי לויטין, נציג חב"ד בלוד:

"לחב"ד בלוד לא היה הפסד. חב"ד, הלכה עם מפלגת 'הבית היהודי', והם, עלו מ-2 מנדטים ל-3. את המנדט הרביעי שלנו הפסדנו בגלל ההסכם עודפים שלנו עם הליכוד. בבחירות 2013 קיבלנו 2,570 קולות, וכעת - 4,890 קולות. הווי אומר, שאם לא היה הסכם עודפים, היה לנו את המנדט הרביעי, ונציג חב"ד היה נכנס למועצת העיר.

"אנחנו, חסידי חב"ד, רואים בראש ובראשונה את הנציג שלנו, לא רק את החב"דניק יוסי לויטין, אלא את מי שהלך איתנו ב-5 שנים האחרונות, סגן ראש העיר, יוסף-חיים הרוש, שלמד והתחנך במוסדות חב"ד, וחב"ד בראש מעייניו, ואף נמצא בקשר הדוק עם המד"א הרב ברוך-בועז יורקוביץ' שיחי', וממנו הוא מקבל עדכונים שוטפים על כל הנעשה. הרוש קשוב למד"א, ואין דבר שנעשה ללא התייעצות עם הרב."דבר נוסף, לי, כנציג חב"ד, יש הסכם רוטציה חתום הנמצא אצל היועץ המשפטי של העירייה, שבעוד שנתיים וחצי אני אכנס לכהן במועצת העיר, ואחליף את מס' 2 ברשימת 'הבית היהודי', הנציגה של מר פנחס עידן.

ומה יהיה בעתיד? הוא יהיה וורוד יותר, טוב יותר. נמשיך לעזור ולסייע לקהילה, ונעשה הכל למענה. זה שלא נכנסתי למועצה, לא מוריד ממה שחב"ד צריכה לקבל - והיא תקבל. אנחנו מודים לכל מי שחיבק אותנו לאורך כל הדרך, תמך נו וכמובן הצביע לנו. למסקנה: אם חסידי חב"ד היו נותנים את הקולות לנו, בהוראת המד"א, ולא למפלגות אחרות שלקחו קולות מחב"ד, היינו כיום עם נציג חב"די במועצת העיר".

ר' אריק ליפסקר, נציג חב"ד ברחובות:

"מערכת הבחירות בעיר רחובות התייחדה הפעם ב'מוזרות' שלה. מועמד יחיד שהתמודד לראשות העיר, אחוז הצבעה חריג ומפתיע בשכונות החילוניות ומספר סיעות נמוך יחסית שהתמודדו על מקום במועצת העיר מה שגרם לכך למספר קולות גבוה מאוד למנדט.

"מקום במועצת העיר לא קיבלנו, אבל ההירתמות של אנ"ש וההצבעה המסיבית לרשימת הבית היהודי בעיר תביא בע"ה להישגים משמעותיים לטובת הציבור שלנו.

"סיעת הבית היהודי ברחובות בראשות מר אמיתי כהן מחוייבת לקהילת חב"ד, מוסדותיה וצרכיה, רצינו להצליח יותר, אבל למרות הכל נשמור על כל ההישגים שצברנו ואף נגדיל אותם".***


מסביב לשעון: גושן, ליפסקר, הלפרין ולויטין; צילום: ארכיון COL
מסביב לשעון: גושן, ליפסקר, הלפרין ולויטין; צילום: ארכיון COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן