קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מה מצפה ב-112 עמודי "תחיינו" לקראת ג' תמוז? ● הצצה נרחבת
(יום רביעי, כ''ז סיון תשע''ז)
לקראת ג' תמוז, מופיע מגזין "תחיינו" היוקרתי בגליון מיוחד וגדוש המכיל 112 עמודים מלאי גילויים נדירים, פרסום ראשון של אוצרות יקרים מפז, דברי התעוררות, סיפורים, וחיזוק אור וחום ההתקשרות לנשיאנו, כולם בטעם המיוחד של תחיינוכעת ב-COL: הצצה מיוחדת לכל תכני הגליון המיוחד.כנסו לצפיה

לקראת ג' תמוז, רואה אור גליון "תחיינו" עשיר וגדוש בתכנים ייחודיים ומעוררים לחיזוק אור וחום ההתקשרות והאהבה לאדוננו מורנו ורבינו.

ב-112 העמודים שמכיל הגליון - היוצא לאור ע"י "ועד תלמידי התמימים העולמי" בשיתוף "פעילי חב"ד" - מופיעות כתבות עומק מעוררות ומרגשות, ראיון עומק רווי התעוררות, התוועדות גדושה ועשירה, מידע חדש ויקר מפז, כתבי יד קודש חדשים ונפלאים בפרסום ראשון, ועלה הגהה נדיר על "לקוטי שיחות" שכולו בכתי"ק, המלמד פרק באופן הגהת הרבי את השיחות, "אנא נפשי כתבית יהבית".

הגליון כולו מלווה בתמונות מרהיבות ביופיין בפרסום ראשון מבית חברת 'JEM'.

הגליון יופץ לקראת השבת הקרובה בישיבות תות"ל, סמינרי הבנות, כל ריכוזי אנ"ש בארץ ובעולם, וכמובן - ע"י האהל הק', ומצורף לשבועון "כפר חב"ד" לג' תמוז.

לקראת הופעת הגליון, מספק COL הצצה מיוחדת לתכניו.

 השליח הרב ישראל שמוטקין מגלה את אשר על לבו בראיון נדיר ומרומםהרב ישראל שמוטקין, השליח הראשי לויסקונסין וחבר "אגודת חסידי חב"ד העולמית" בראיון מקיף ונדיר, בו הוא מספר לראשונה על חוויות אישיות שזכה להן במחיצת הרבי; על 'יחידויות' מיוחדות; על זכרונות הוד מראשית שנות ה'כ"ף'; ועל 'מופתים' גלויים שזכה לראות. כמו כן, הרב שמוטקין פורש קווים בהירים בתחומי יסוד בחייו של חסיד כיום, באופן מעורר ושווה לכל נפש.

 גילוי נפלא: הגהה שלמה על "לקוטי שיחות" בכתי"ק של הרבי, עם חידושים שטרם קיבלו פומביהרב יהודה ליב שפירא, ראש ישיבה גדולה דמיאמי רבתי, שזכה להתמנות ל'חוזר' באתערותא דלעילא - על פי הוראת הרבי - משתף בשלושה עלי הגהה מיוחדים של הרבי על ה"לקוטי שיחות", בהם קטע מהרדב"ז שהרבי ציטט בלשונו וביאור מחודש של הרבי במשמעותו של "יראה לי" ברמב"ם

 מי אתה, הרב קווינט, המזכיר הליטאי של הרבי שחתום על אלפים​ ממכתביו?| "בשם כ"ק אדמו"ר שליט"א"

שורת אישים שהכירו את הרב אליהו קווינט, מזכירו של הרבי, בהם בני משפחתו, מזכיריו של הרבי וחסידים שדיברו עמו בלימוד; מספרים על המזכיר הליטאי שהתבטל אל הרבי בתכלית; עבודתו במזכירות; השיחות התכופות עם הרבי בדברי תורה; והמעורבות של הרבי בחייו וחיי משפחתו

| "דיברתי עם אדמו"ר מפורסם"


לקט מיוחד של דברי קדשו של הרבי המוזכרים ב'תשובות' וחידושים שכתב הרב קווינט בספריו - "מנוחת אליהו"


 הרב עמנואל קווינט בראיון מיוחד ורב גילויים שטרם נשמעוכשעתיים וחצי ישב הרב עמנואל קווינט, בנו של המזכיר, נשיא קהילות "ישראל הצעיר" בארץ הקודש, ומחבר ספרים חשובים ומפורסמים וסיפר ל"תחיינו" על זכרונותיו הייחודיים מהשעות בהן היה יושב בתוך חדרו של הרבי מדי יום לאורך שנים ארוכות, הנהגת הרבי בשנים שטרם הנשיאות, ביקוריו בביתו של הרבי, דיבוריו של אביו עם הרבי בלימוד לעתים תכופות, המשלוח מנות שהרבי הביא מדי שנה לאביו, והתנהלות ארכיון המזכירות של מכתבי הרבי, עליו הוא הופקד במשך מספר שנים.

ראיין: הרב מנחם מענדל פעלער

 כתבה רחבת היקף על סדרת ה"אגרות קודש" על כל היבטיה, רצופה בתצלומי מענות קודשבמעמדנו ומצבנו, סדרת "
אגרות קודש" המכנסת את מכתביו של הרבי במגוון התחומים הינה בבחינת "מים קרים לנפש עייפה" והמכתבים מנחים ומבהירים כיצד ננהג בכל שאלה וספק, בגשמיות וברוחניות.

העורך, הרב שלום דובער לוין
משתף בכל תצלומי מענות הקודש שקיבל במהלך עבודת העריכה בפרסום ראשון, מגולל את מאורעות התקופה, ומספר על האישור והעידוד מהרבי לו זכה ה'מבוא' בו כתב שהוצאת הסדרה נועדה להעניק עצה והדרכה לחסידים בזמן בו לא ניתנת האפשרות להיכנס ל'יחידות' פרטית, כפי שכותב אדמו"ר הזקן על ספר התניא.

מלבד זאת, ניתן מבט לתכני האגרות ואופי הספר, ומפורט סיפורו של מעמד הסיום המיוחד שנערך בעידודו של הרבי.


 הרב יוסף יצחק גורביץ בהתוועדות מעוררת שלא משאירה איש אדישהרב יוסף יצחק גורביץ, משפיע ישיבת תות"ל מגדל העמק, בהתוועדות מעוררת וגדושה בהתעוררות וספורים מרוממים ונדירים.

 מכתבים בכתב-יד משנות בראשית נחשפים לראשונה, ונושאים עמם גילוי מענייןשלושה מכתבים ייחודיים של הרבי משנות ה'שי"ן', טרם קבלת הנשיאות, המלמדים לראשונה על אופן התנהלות הארכיון: כאשר כתב הרבי בעצמו מכתב בכתב-יד, רשם בעצמו העתק נוסף בכדי לשמרו, כאשר בין שני המכתבים יש שינויים רבים. שניים מן המכתבים שלפנינו כתובים כולם בכתי"ק, והרבי אף טיפל בשילוחם כניכר מכך שהרבי כתב את כתובת הנמען והשולח (ביתו של הרבי שבאותן שנים שכן ברחוב ניו-יורק).

 כתבה מקיפה ומרגשת על מעמד קריאת ה'הפטרה' מפי קדשו של הרבילראשונה, נערכה כתבה מקיפה המתייחסת לקריאת ההפטרה על-ידי הרבי, הבכיות הנוראות שליוו את הקריאות, שינויי הקריאה השייכים לנשיא והרבי נהג בהם, השינויים שאוהב ישראל עשה בהפטרה בכדי שלא לקטרג על עם ישראל, התייחסויות הרבי לקריאת ההפטרה על-ידו, ואף ההזדמנויות בהן קרא הרבי את ההפטרה קודם שנות הנשיאות

והמדורים:

> דבר מלכות: אנשי משה >
הכֹּח שהרבי נותן ל"אייגענע מענטשען", והדרוש מהם

> נפשי כתבית: עמו אנֹכי > הרבי נמצא עם כל אחד ואחד מחסידיו, בכל מצב. לקט אגרות

> הורנו מדרכיו: ההדרכות המפורשות שהרבי נתן למעמדנו ומצבנו היום. לקט ראשון מסוגו

> להביא לימות המשיח: מבשרי אחזה > ענייני הגאולה חדרו בעולם

> מכתבים למערכת: הרב מרדכי גלזמן, הרב מיכאל זליגסון, הרב יהודה כהן, הרב נפתלי הערץ פעווזנער והרב חנוך זילברשטרום


כל מה שקורה ב"תחיינו" לג' תמוז, הצצה
כל מה שקורה ב"תחיינו" לג' תמוז, הצצה| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן