קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|
מה איחל נשיא ארה"ב לכבוד כינוס תשמ"ח? ● פרויקט יומי
(יום שישי, ז' חשוון תשע''ד)
במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, הושק ב-COL פרויקט מיוחד, במסגרתו נסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחרת. הסיקור יספק הצצה להתפתחות הכינוס העולמי - מאז ועד היום ● הכינוס החמישי שנערך בשנת תשמ"ח, נערך בסימן שנת 'הקהל' ● ומה כתב נשיא ארצות הברית לכבוד כינוס השלוחים?  כינוס השלוחים תשמ"ח
רצף הנסיבות שסביב כינוס השלוחים של שנת תשמ"ח – שנת הקהל, עוררו פרצי רגשות של שמחה כל כך עזים עד שבתיאור בעיתון כפר חב"ד הרב אהרן דוב הלפרין כותב: "הרגעים הקדושים שזכינו להם בימים שסביב ר"ח כסלו אינם ניתנים לתיאור בשפת אנוש".

כבר לפני כינוס השלוחים, אווירת השמחה היתה בכל פינה ב-770. ביום כ"ה חשון, כמה ימים לפני הכינוס התבשרה עדת חסידי חב"ד על ניצחון במשפט הספרים ועל חזרתם בימים הקרובים. מימד נוסף הוא כאמור, היותה של שנה זו שנת הקהל והוראת הרבי להרבות בכינוסי הקהל בכלל.

החידוש המרכזי של השנה היה, שהכינוס נערך לשלוחים מכל רחבי העולם. היה זה הכינוס הראשון שהוגדר 'כינוס השלוחים העולמי'.

בסוף הכינוס בשנה הקודמת הורה הרבי שהכינוס בשנה זו יערך לכל השלוחים מכל העולם ולא רק לשלוחים בארצות הברית וקנדה. כשהתקרב מועד הכינוס יצאה הודעה מהמזכירות שהרבי ישתתף בחמישים אחוז מעלות הנסיעה של כל שליח שיגיע לכינוס.

הכינוס הוגדר כהצלחה מרהיבה, בהשתתפות של 500 שלוחים מכל רחבי העולם. במהלך הכינוס ניתן ייצוג מכובד למשתתפים החדשים לצד המשתתפים הוותיקים מארצות הברית וקנדה. נאומים נשמעו לאורך כל הכינוס משלוחים מרכזיים באירופה, ארצות הברית, אפריקה, רוסיה וישראל.

כמות המשתתפים העצומה אילצה את המארגנים לוותר על מעמד ה'ראל קאל' שבו כל אחד מכריז את שם העיר, ובמקום זה בהקראת שם העיר – קמו כל השלוחים המייצגים את אותה עיר. בסיום טקס הקראת שמות הערים, היתה התפרצות ספונטנית של כל השלוחים והחלו ריקודים סוחפים של שירת 'ופרצת ימה וקדמה'.

בשנה זו, הופסקו הדיונים החסויים והכינוס עבר למתכונת של סדנאות מקצועיות בשלל נושאים רלוונטיים לשלוחים. החל מגיוס כספים, התמודדויות בקהילה, הפצת המעיינות, מבצע חנוכה ועוד סוגיות בוערות.

קידוש ה' גדול, נרשם כאשר התקבל והוקרא מכתבו של נשיא ארצות הברית דאז רונלד רייגן ששיגר ברכה מיוחדת לכינוס השלוחים. במכתב אמר בין השאר כי השלוחים מהווים תשובה מחוצת לכוחות אנטי דתיים שממיטים אסונות על התקופה.

את ימי הכינוס האינטנסיביים נעל הרב יהודה קרינסקי בנאום סיכום שבו בישר לקהל המשתתפים על החלטות הכינוס, כשבמרכזן החלטה לפתוח עוד 216 בתי חב"ד תוך שנה.
הרב שמעון לזארוב שליח הרבי לטקסס מעביר סדנא לשלוחים צעירים
הרב שמעון לזארוב שליח הרבי לטקסס מעביר סדנא לשלוחים צעירים | הסר תמונה

מכתב נשיא ארצות הברית, רונלד רייגן לבאי הכינוס
מכתב נשיא ארצות הברית, רונלד רייגן לבאי הכינוס | הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן