קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מהרישום ועד קבלת המפתח: כך מארחים אלפי תמימים ● מקיף
(יום חמישי, י''ט אלול תשע''ח)
בימים אלו עורכים אלפי חסידי חב"ד, אנ"ש ותלמידי התמימים, את ההכנות לקראת הנסיעה לרבי לחודש תשרי, כשבד-בבד 'ועד תלמידי התמימים העולמי' המופקד על האירוח, נערך אף הוא לקראת הנהירה הגדולה והאירוח המאורגן והמסודר - בגשמיות וברוחניות • איך עובד הרישום? מי אחראי על תאריכי הטיסות? מתי מתחיל הרישום בפועל? על איזו הצהרה מחוייבים לחתום? ומה קורה במוקד הרישום בקראון-הייטס? COL מגיש לשירות הציבור סקירה מפורטת על תהליך הרישום והאירוח על-ידי 'ועד תלמידי התמימים העולמי' • צפו >>

שבת סליחות.

ימי החגים כבר נראים מעבר לאופק. בכל בית יהודי בעולם, נערכים לקראת הימים המשמשים ובאים, בין בגשמיות ובין ברוחניות. הדברים מקבלים משמעות אחרת, כאשר לא מדובר בבית רגיל, אלא בביתם של אלפי תמימים. העבודה הרבה שעל כתפי 'ועד תלמידי התמימים' [לצד ארגון 'בנות חב"ד' המופקד על אירוח הבנות] גדולה מאין שיעור, צוותי ענק עמלים כל העת על אירוחם המלא של אלפי אורחים.

COL מגיש לשירות הציבור סקירה מפורטת על תהליך הרישום והאירוח על-ידי 'ועד תלמידי התמימים העולמי'.

חודש אב:
תיאום עם הנהלות הישיבות

חודשיים קודם לפתיחת פעילות ה'ועד' בפועל, ואנשי 'ועד תלמידי התמימים' כבר עוסקים במלוא המרץ בתוכניות החודש. בימים אלו נפגשים נציגי ה'ועד' עם חברי הנהלות הישיבות השונות, מתאמים את הפיקוח והעדכון השוטף לכל אורך הדרך, אופן הלימוד, דרישות הנהלות ישיבות תומכי תמימים מתלמידיהם במהלך החודש, זמני הגעה ויציאה, כך, עד לפרטים הקטנים ביותר.חודש אלול:
רישום מסודר, פקדונות והכנה רוחנית

ימיו של חודש אלול בקרב תלמידי תומכי תמימים, מאופיינים בהכנה רבה, התכוננות והתבוננות לקראת הנסיעה אל הרבי, ההתוועדויות כולם, נסבות בדרך כלל בעניין כזה או אחר הקשור עם ההכנה אל הנסיעה.

גם 'ועד תלמידי התמימים', פועל בין התמימים במישור הרוחני כבר בימים אלו, על ידי הדפסת קבצי הכנה לנסיעה, ובהם מאמרים ושיחות, כמו גם סיפורים ועניינים חסידיים אחרים, על ידם נעשה הבחור 'בשל' ומוכן יותר לקראת נסעתו לחצרות קודשנו.

לא רק במישור הרוחני ניכרת פעילותו של ה'ועד' בימים אלו. גם מן ההיבט הגשמי, יודע הבחור כי החלו ימי ההרשמה לקראת הנסיעה, ובכך נדרש הוא למלאות את הטפסים בהם מצויינים תאריכי נסיעתו, מספר הטלפון של הוריו, אישור על קבלת ביטוח רפואי והצהרה כי לא יחזיק ברשותו מכשירי טכנולוגיה בעלי חיבור לאינטרנט. הנהלת הישיבה חותמת כי היא מאשרת את נסיעתו ותאריכיה של כל אחד מן התלמידים, והטפסים עוברים לנציג, לצד דמי פיקדון ושהות.

עם העברת הטופס מקבל כל נרשם את החוברת 'לבקר בהיכלו' הנזכרת לעיל, והמהווה הכנה רוחנית ראויה לקראת הנסיעה.ערב תשרי:
מוקד הגעה, אישרור הפרטים והשתכנות נעימה

באולם בית 'ועד תלמידי התמימים' העומד סמוך ונראה ל'770', פועל ללא הרף במשך אותם ימי ערב תשרי מוקד הרשמה וקבלה, המפנה את הבחור לדירתו ולנציגי הישיבות האחראים על רווחתו הגשמית והרוחנית.

במוקד מתבצע הליך קבלתו של הבחור, נציגי הרישום עוברים על הפרטים ומוודאים שאין כל טעות, מעדכנים את הפרטים בתוכנה המסודרת, מוסרים לבחור את המפתח לדירתו, הוראות ההגעה ומידע על הצוות שלו במהלך החודש, ומעדכנים את הממונים על-כך שהוא הגיע, יחל מעתה להשתתף בסדרים והתוכניות, ויוכל להנות מחדר האוכל המרווח של ה'ועד'.

דירות 'ועד תלמידי התמימים' עומדים הכן מסודרים ומטופחים, כנדרש וכראוי, מוכנים לקליטתם של האורחים, כשעל פעולתם התקינה עמלים אנשי הצוות האחראי לכך, הדואגים במשך כל החודש לוודא כי במקום שוררת אווירה נעימה ונקיה.

חודש החגים:
הסדרים, מערך הלינה והארוחות, הפאנלים וההתוועדויות

הפעילות שה'ועד' מקיים, אינטנסיבית ומקיפה את כל סדר היום של האורחים הרבים. במהלך היום מתקיימים סדרי לימוד ב-770 ובאהל הק', נמסרים שיעורים מיוחדים ואף נערכים מבחנים על חומר הלימוד; מדי ערב מתקיימות התוועדויות חסידיות עם משפיעים, שלוחים ואורחים מיוחדים; במהלך הימים מתקיימים פאנלים, סיורים, הרצאות, הקרנות של מראות קודש בפרסום ראשון ושיעורים עיוניים; מדי יום יוצא לאור הגליון היומי 'ליובאוויטש שבליובאוויטש' המגיש מבחר פנינים, יומנים, תמונות וכתי"ק; במהלך החודש יוצאים גם הקבצים הגדושים 'לחיזוק ההתקשרות' המביאים כתבות, רשימות, מכתבים ויומנים יחודיים, וחושפים בפני קהל תלמידי התמימים חומרים נדירים; מדי יום מובילים שורת אוטובוסים שמארגן ה'ועד' בסבסוד מיוחד את הבחורים הרבים השוהים בשכונת קראון הייטס אל האהל הק' ועוד ועוד.

שלוש ארוחות מדי יום

באולם האוכל הענק 'סעודות אליהו', לזכות ר' אליהו בן רחל נעמי ומשפחתו, עמל צוות טבחים ועובדים על הכנת ארוחות לקהל האורחים הגדול. במטבח מקפידים על שני דברים - כמות ואיכות.

בתחום הכמות - מוכן די אוכל בכדי שכל אורח יוכל לשבוע כפי ערכו; ובתחום האיכות - הטבחים עמלים בכדי שהארוחות תהיינה מה שיותר מגוונות וטעימות, על מנת שכולם יאכלו בשמחה, ולא יזדקקו לאוכל קנוי או ישארו רעבים חלילה. מדי ערב מוגשת ארוחה בשרית מלאה, ומדי בוקר וצהריים ארוחות עשירות בגבינות, מאכלי חלב, מרקים וכו'.בשבתות ובחגים, מתנהל מערך מקיף במסגרתו הבחורים העושים את החג והשבת בקראון הייטס מתארחים בבתיהם של עשרות משפחות יקרות, תושבי השכונה, שהועד רתם לרווחתם של האורחים.

"כשרואים את התוצאות מפעילותנו – הרוחנית והגשמית – במהלך חודש תשרי", אומר הרב צבי הירש אלטיין, יו"ר 'ועד תלמידי התמימים העולמי' ומשלוחי הרבי לפילדלפיה, "אין שמחה וסיפוק גדולים מכך. אכן, זהו מערך ענק הדורש משאבים ומאמצים רבים, אולם ההוכחה הטובה ביותר לחיוניותו והצלחתו, הוא זרם האורחים, שבשנים האחרונות, מאז נפתח מערך הכנסת האורחים המסודר של הועד, הכפיל את עצמו!

"התוצאות מדברות בעד עצמן", ממשיך הרב אלטיין, "כל המשפיעים ותושבי השכונה שנקלעים להתוועדות או מפגש עם הבחורים האורחים יוצאים בהתפעלות עצומה. הרב ישראל שמוטקין, השליח הראשי לוויסקונסין, נשא נאום מיוחד בכינוס 'ברוכים הבאים' שערכנו, זו לו פעם ראשונה שהוא נפגש עם אלפי אורחי תשרי, והוא לא האמין לאשר ראה. הוא יצא ממש בהתפעלות, וכמוהו רבים רבים.

כמובן, שהתנאים הגשמיים המסודרים, המעניקים מנוחת הדעת והנפש, לצד סדר היום הרוחני העמוס שמקיים ה'ועד', הם שמאפשרים לבחורי תשרי לצאת מכאן מרוממים ושמחים בגשמיות וברוחניות", אומר הרב אלטיין.

לסיום, מוסיף הרב אלטיין: "בהזדמנות זו יש לציין את זכרו של החסיד הרב משה ירוסלבסקי ע"ה, שיסד את מוסד הכנסת האורחים בחצרות קדשנו, עמד בראשו עשיריות בשנים וזכה לברכות ועידודים יוצאי דופן מהרבי. בנו יבלחט"א, הגאון החסיד הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט"א, מזכיר בי"ד רבני חב"ד, ביקש מ'ועד תלמידי התמימים העולמי' להמשיך את דרכו, ואף מסייע רבות למאמצים הרבים המאפשרים להעניק את הכנסת האורחים המושלמת לאורחים הרבים".


הגאון הרב ירוסלבסקי מעניק מכתב מקורי שאביו קיבל מהרבי בקשר להכנסת האורחים לתומך 'ועד תלמידי התמימים'הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן