קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|


מדוע הופסקו הסדנאות בכינוס תשנ"ד? ● פרויקט יומי
(יום רביעי, י''ב חשוון תשע''ד)
כינוס השלוחים העולמי ה-11 שנערך בשנת תשנ"ד, היה כינוס של 'רגשות מעורבים' ● מה היתה ההודעה דרמטית במהלך הסדנאות שריגשה את כל השלוחים? ● וגם: מדוע התנצל עיתון 'כפר חב"ד' בפני קוראיו ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשנ"ד

 שלוחי אדונינו: פרויקט יומי ובלעדי
כינוס השלוחים העולמי תשד"מ: כך הכל התחיל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ה: מרחיבים גבולות
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ו: מה חילק הרבי?
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ז: הראל קאל הראשון
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ח: נשיא ארה"ב מאחל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ט: מסכמים את 'שנת הבניין'
כינוס השלוחים העולמי תש"נ: ההפתעה שציפתה לשלוחים
כינוס השלוחים העולמי תנש"א: סיפורו הניסי של הרב אסטולין

כינוס השלוחים העולמי תשנ"ב: הרגע שהקפיץ את השלוחים


כינוס השלוחים העולמי תשנ"ג: הרגע המרגש במחיצת הרבי
אין הגדרה אחרת לתיאור כינוס השלוחים תשנ"ד, כי אם 'רגשות מעורבים'. בכינוסים הקודמים, מרכז הכינוס היתה הזכות לראות ולשמוע את הרבי בשיחה מיוחדת לשלוחים ובחלוקת דולרים.

בשנה זו למרבה צערם של החסידים והשלוחים, נמנעה מהם זכות זו. לא היו הוראות חדשות, לא נאמרה שיחה ולא נערכה חלוקת דולרים. לא פלא אם כן שכינוס השלוחים העולמי תשנ"ד נפתח באמירת פרק תהילים בדמעות ובתחנונים.

השלוחים לא נכנעו לאווירת הנכאים, והגיעו בהמוניהם לכינוס השלוחים על מנת להפשיל שרוולים ולעשות כל שביכולתם להעניק נחת רוח לרבי. הצצה בתכנית הכינוס מגלה שבניגוד לשנים קודמות, כמעט ואין דיונים או נאומים שמוקדשים לניתוחים רעיוניים של דברי הרבי. הכל זה מעשה בפועל, באנו לעבוד.

מעניין לציין ששנה זו היא השנה היחידה בה לא פורסמה תמונה קבוצתית רשמית של משתתפי הכינוס. בשער עיתון כפר חב"ד של אותה שנה נכתב: 'התמונה הרשמית המלאה המתפרסמת מידי שנה ע"י המשרד המארגן, לא שוחררה השנה לפרסום ועם הקוראים הסליחה'.

התפילה והתחינה לראות את הרבי בבריאות איתנה ליוותה את כל ימי הכינוס. ביום שישי, נסעו השלוחים לציון הרבי הריי"צ להפיל את תחינתם. היתה שם צפיפות איומה.

מאות שלוחים הצטופפו בסמוך ממש למקום הציון. בציון לא נישאו נאומים, גם לא היה שליח ציבור שיקרא בקול פרקי תהילים. כל שליח מכונס לעצמו, מעביר את תפילות קהילתו, שיפסקו צרות עם ישראל ושהרבי יחזור לאיתנו. הצצה חטופה על העומדים מסביב, מגלה שלוחים נשואי פנים, דומעים ומתייפחים.

באחד המושבים בכינוס עלה הרב יהודה קרינסקי לנאום וגילה לשלוחים דברים שריגשו את המשתתפים.

"זה עתה הייתי אצל הרבי", פתח הרב קרינסקי את דבריו, "הרבי ישב על כיסא ופניו צהובות... מובן שהזכרתי את כינוס השלוחים ובקשתי ברכה שנזכה לכוון לכוונת המשלח והרבי ענה בפה קודשו "אמן". בהזדמנות זו אגלה שארבעת הכרכים של ספר השלוחים מונחים דרך קבע על שולחנו של הרבי והוא מעיין בהם מעת לעת וניכר שהוא רווה נחת. שאלתי, בהזדמנות זו, האם להוסיף ספר חמישי ובו שלוחים שהצטרפו למשפחת השליחות, והרבי ענה "יע".

בשלב מסויים של הסדנאות, הגיעה הודעה דרמטית מהמארגנים: "כולם מתבקשים להפסיק מיד את הדיונים ולעלות לבית הכנסת הגדול בקומה השלישית". תוך שניות ספורות המה בית הכנסת מאות שלוחים שחיכו למוצא פיו של הרב ליפא ברענן.

"ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה" פתח הרב ברענן בקול נרגש ורועד. "ברגעים אלה קיבלנו הודעה מהמזכירות שהרבי יקבל את השלוחים ל'יחידות'. אין לתאר את השמחה שפרצה באותו רגע באולם בית הכנסת.

לאורך הכינוס, קיבלו השלוחים מספר פעמים עידכונים על מצבו הבריאותי של הרבי ועל שיפורים שחלו והבעות השמחה שעלו על פניו בימי הכינוס. גם במעמד הבאנקעט הנושא המרכזי היה דרישה בשלום הרבי. את נאומו בבאנקעט סיים הרב משה קוטלרסקי ואמר: "ניצבים כאן עכשיו נציגים מכל העולם ומודיעים לקב"ה: כל העולם כולו מוכן לקבל פני משיח צדקנו".
 הרב קוטלרסקי והרב קפלן השליח בבולטימור
הרב קוטלרסקי והרב קפלן השליח בבולטימור | הסר תמונה

דלפק ההרשמה
דלפק ההרשמה | הסר תמונה

שבת שלוחים ותיקים וצעירים גם יחד
שבת שלוחים ותיקים וצעירים גם יחד | הסר תמונה


| הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן