קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מבחן חוזר- סנטה פה ELITE
(יום רביעי, ח' חשוון תשע''ז)
הסנטה פה הוותיק של יונדאי הגיע למבחן חוזר ברמת גימור גבוהה יותר ומנוע בנזין גדול יותר. האם יותר זה באמת יותר? יצאנו לבדוק.
ב"ה

הסנטה פה הוא הקרוסאובר המגודל של יונדאי, הגיע ל"אלה ברכב" לפני שנתיים ועשה רושם טוב. הוא נמכר במגוון גירסאות, שני מנועים ושלש רמות גימור. הגבוהה מביניהם נמכרת רק עם מנוע הבנזין. ואותה רצינו לבדוק.

מלאכת העיצוב בעולם הרכב היא אחת מהמשימות הקשות של כל יצרן. גם אם הצלחת לייצר משהו נועז וחדשני, אחרי תקופה מסוימת אנחנו כבר מתרגלים ועוברים להתלהב מהדבר הבא. מעטות המכוניות שמצליחות לשמור על חזית כ"כ מרשימה ומעודכנת גם אחרי 4 שנים. העיצוב של הסנטה פה כ"כ מוצלח עד שמעצבי יונדאי העתיקו אותה לטוסון הקטן שמצליח לספק נתוני מכירות מרשימים מאז הופעתו.

בפנים קצת התאכזבנו, סימני הגיל ניכרים והרכב שהגיע בצבעים כהים לא הצליח להלהיב אותנו כמו בנסיעת המבחן הקודמת. אז הוא הגיע בצבעים בהירים שהרגישו יוקרתי. שלא תבינו לא נכון הרכב מגיע מאובזר ובעצם הכי מאובזר כמעט בארסנל של יונדאי. יש לו בין השאר גג זכוכית ענקי שמכניס אוירה לתא הנוסעים, מסך מולטימדיה מצוין בהתקנה מקומית הכולל את הניווט של WAZE, מצלמה אחרית חדה במיוחד (ממוקמת על המראה הפנימית ולמרות שהיא קטנה היא יותר מוצלחת מהרבה מצלמות שראינו) חניה אוטומטית, מפתח חכם, בלם יד חשמלי המופעל אוטומטי בכל עצירה, מושבי עור חשמליים עם זכרונות, מראה פנימית נגד סינוור, פנסי קסנון, חימום למראות, מושב שזז לאחור בכיבוי המנוע, מראות מתקפלות, ועוד כהנה וכהנה.

השורה השנייה מרווחת והשלישית קצת פחות. לטובה נציין את מערכת המיזוג המפוצלת בכל שורה, תאורה אישית וכניסה נוחה לשורה השלישית. תא המטען אם שאלתם, די קטן כמקובל בסגמנט ואין לו סגירה חשמלית.

את רמת הגימור הזו (ELITE) ניתן לקבל רק עם מנוע הבנזין בנפח 2.400 סמ"ק שמספק 192 כ"ס. המנוע מצוין ביומיום ונופל רק בנסיעות תובעניות שם הוא מאבד מכוחו ואנו מתמלאים געגועים למנוע הדיזל שבחנו בפעם הקודמת שאמנם קטן בנפחו אבל גדול בקגמ"ו (49 !) ומספק תחושה הרבה יותר נמרצת וכמובן שצריכת הדלק שלו עדיפה.

שטח? לסנטה פה אין יותר מידי יומרות שטח ולא מומלץ לבדוק אותו בשטחים מאתגרים. מצד שני בזכות ההנעה הכפולה, ובקרת המידרון בילינו לא מעט בשטח להנאתם הרבה של הילדים.

בזכות ההנעה הכפולה הסנטה פה יציב על הכביש בדרך כלל, אם כי בתנאים קיצונים הוא פחות נוסך בטחון.

סיכום: הסנטה פה מעוצב נפלא. ברמת הגימור הנבחנת הוא מפנק מאד את כל הנוסעים. מנוע הבנזין כפי שהבנתם לא הלהיב אותנו. לא בגלל שהוא גרוע אלא בעיקר בגלל שיש לסנטה פה מנוע דיזל חזק חסכוני ומרשים הרבה יותר...

| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן