קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מאז תחילת המבצע: כיפת ברזל יירטה 306 רקטות ● סיכום היום
(יום שני, ה' כסלו תשע''ג)
צה"ל תקף מקום מסתור של מחבלים בכירים בג'יאהד האיסלאמי ● הרמטכ"ל נפגש עם מפקדי החטיבות הנערכות לכניסה לרצועת עזה ● מתחילת המבצע הותקפו 1,350 מטרות טרור ברצועת עזה ● לוחמי סוללות "כיפת ברזל" יירטו בהצלחה 306 רקטות ● דובר צה"ל: ירידה של 40% בהיקף הירי היום השישי למבצע עמוד ענן

בכתבה המלאה: צפו בחיסול פעילי ג'יאהד איסלאמי ברפיח >>>

יומן מלחמה - היום השישי:

17:10 -
היום (שני) לפני זמן קצר, בפעילות משותפת לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי, תקף צה"ל מקום מסתור של פעילים בכירים ממערך הירי תלול המסלול של ארגון הטרור ג'יהאד איסלאמי פלסטיני בצפון רצועת עזה. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה.

15:15 -
הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, ערך סיור בדרום הארץ ונפגש עם מפקדי החטיבות הנערכות למהלך אפשרי של כניסה קרקעית לרצועת עזה. רא"ל גנץ מסר דגשים מיוחדים למפקדי החטיבות. כמו כן, מאוחר יותר, נפגש הרמטכ"ל עם מפקדי הטייסות התוקפות של חיל האוויר ונתן את דגשיו להמשך המבצע, על פי התוכניות.

15:00 - קצין הרפואה הראשי, תא"ל איציק קרייס, אמר לאתר צה"ל: "בימים האחרונים אנו מכינים את היחידות ואת צוותי הרפואה לכשירות מלאה בטיפול בנפגעים. אנו עוסקים בתגבור מטפלים בכירים, רופאים ופרמדיקים. מתקיימים אימונים עם הכוחות, ניפוק ציוד מציל חיים כמו חוסמי עורקים מסוג CAT, סנסוריים מתקדמים, תחבושות ועוד. בנוסף עוסקים באישור תוכניות אופרטיביות. עברתי היום בין הכוחות ונוכחתי לכך שהכוחות כשירים ויהיו מוכנים ברגע בו תינתן הפקודה לכניסה קרקעית".

13:30 - מתחילת המבצע הותקפו 1,350 מטרות טרור ברצועת עזה. במהלך היום סוכלו 80 מטרות מאז שעות הבוקר. 1,049 רקטות נורו לעבר שטח ישראל מאז תחילת מבצע "עמוד ענן", 37 רקטות רק היום, עד כה. לוחמי סוללות "כיפת ברזל" יירטו בהצלחה 306 רקטות, 4 יירוטים מוצלחים עד כה במהלך היום.

08:55- דובר צה"ל בתדרוך לעיתונאים: אתמול הייתה ירידה של 40% בהיקף הירי לעבר שטחנו ביחס ליום שלפני, המשך של מגמת ירידה. במהלך הלילה ביצענו כמאה תקיפות, שכללו הפצצת 40 מנהרות הברחה בין רפיח לסיני. גם הפתח וגם הטוואי של המנהרות הופצצו כך ששיקומן ידרוש תהליך ארוך. כמו כן, תקפנו ב-12 השעות האחרונות 6 חוליות ירי. תקפנו את האיצטדיון של העיר עזה לאחר שהיה מידע וודאי על ירי ממנו, מה שמראה שוב על השימוש שעושים ארגוני הטרור במרכזים אזרחיים. כחלק מהמאמץ להזהיר את התושבים הבלתי מעורבים ולהרחיק אותם ממוקדי הפצצות, אנחנו מבצעים ממש ברגע אלה השתלטות על תחנות רדיו בעזה כדי להעביר לאזרחים מסרים.

07:10- במהלך הלילה תקף צה"ל כשמונים יעדים ביניהם משגרים מוטמנים, מנהרות ומחנות אימונים תוך שהוא מסב נזק רב למערכות אלה ולמחסני אמצעי הלחימה של ארגוני הטרור. בין היתר, נתקף אתר השיגור התת-קרקעי שממנו בוצע הירי לעבר קריית מלאכי בשעות הערב.

מתחילת מבצע "עמוד ענן" תקף צה"ל מעל 1350 יעדי טרור ברחבי הרצועה. כמו כן, הותקפו מבנים השייכים לבכירים בארגוני הטרור ברצועה, המשמשים כמפקדות טרור וכאתרים לאחסון אמל"ח.

כלי טיס של חיל האוויר בשיתוף לוחמי חיל הים תקפו מספר מטות שיטור של ארגון הטרור חמא"ס ברחבי הרצועה. בנוסף, תקף צה"ל מספר חוליות מחבלים המזוהות עם ארגון הטרור חמא"ס, ביניהן חוליות שעסקו בשיגור ירי תלול- מסלול לעבר שטח מדינת ישראל, כדוגמת החוליה אשר ביצעה ירי לעבר היישוב נחל עוז בשעות הבוקר.

(הנתונים באדיבות אתר צה"ל)

לצפייה בוידאו לחצו על כפתור ההפעלה, או על האופצייה הנוספת:


לא מצליחים לצפות? לחצו כאן
"כיפת ברזל" בשדרות בפעולה, היום (צילום: מנדי הכטמן, COL)
"כיפת ברזל" בשדרות בפעולה, היום (צילום: מנדי הכטמן, COL)| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן