קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|כינוס תשמ"ו: למה חילק הרבי 201$ לכל שליח? ● פרויקט יומי
(יום שלישי, ד' חשוון תשע''ד)
במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, הושק ב-COL פרויקט מיוחד, במסגרתו נסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחרת. הסיקור יספק הצצה להתפתחות הכינוס העולמי - מאז ועד היום ● הכינוס השלישי שנערך בשנת תשמ"ו, נערך במקביל כינוס עבור השלוחים בישראל ● ולמה חילק הרבי 201$ לכל שליח?  כינוס השלוחים תשמ"ו

אחרי שנתיים של כינוס, המארגנים התחילו להבין שנוצרה מסורת חדשה. הדיווח בעיתון כפר חב"ד על הכינוס השלישי נפתח בהתייחסות לכך שראש חודש כסלו והימים הסמוכים לראש חודש "הפכו בשנים האחרונות לימי התכנסות ודיונים" של שלוחים.

הצלחת שני הכינוסים הקודמים והוראת הרבי להודיע לשלוחים בארץ הקודש על החלטות הכינוס בשנה קודם לכן (הת'שמ"ה), הביאו לקיומם של שני כינוסי שלוחים:

הכינוס בארצות הברית שהתקיים כמו בשנים הקודמות, וכינוס נוסף בכפר חב"ד לשלוחי ארץ הקודש שנערך יומיים אחרי הכינוס בארה"ב.

גם דיוני שנה זו נחלקו לדיונים הגלויים והדיונים החסויים. הדיונים הגלויים עסקו שוב בפעילות חנוכה ובבעיות שנתקלים שלוחים שרוצים להציב חנוכיות מרכזיות. נושאים נוספים שעמדו על הפרק היו פעילות צבאות השם, פעילות עם יהודי ברית המועצות וכמובן 'מיהו יהודי' שהיה אז בין הנושאים הבוערים על הפרק.

את המשא המרכזי במהלך הדיונים שנותרו סגורים לקהל הרחב, נשא המזכיר הרב חדקוב שהתייחס לנושאים פרקטיים שעניינו את קהל השלוחים כמו חינוך ילדים וגיוס כספים. מארגני הכינוס דיווחו שמספר המשתתפים בשנה זו היה מספר שיא, אך לא פירטו את מניין המשתתפים.

במהלך הכינוס קיבל כל שליח סכום של 201$. הרב יהודה קרינסקי שחילק את הדולרים בשם הרבי סיפר שבהתחלה נתן הרבי 200$ לכל שליח, אך מיד אמר שבוודאי יהיו שלוחים שירצו לשמור את השטרות ולא ישתמשו בהם, לכן הוסיף הרבי עוד דולר שאותו יוכלו השלוחים לשמור ובשאר הכסף ביקש שישתמשו לצרכים גשמיים.

כאמור, יומיים לאחר סיום הכנס בארה"ב התקיים כנס ל-60 מנהלי בתי חב"ד בארץ. האירוע נערך בבית שז"ר, תחת ניהולו של יו"ר צא"ח הרב ישראל לייבוב.

בין הנואמים ניתן היה למצוא את הרב ישראל גליצנשטיין מנהל בית חב"ד באילת והרב ישראל הלפרין מנהל בית חב"ד בהרצליה.

רגע השיא של האירוע בכפר חב"ד היה כאשר יצאו הנוכחים לרחבת בית שז"ר ועמדו על התקדמות העבודות בבניית 'בית אגודת חסידי חב"ד' (770).

את הדיווח מהכינוס בכפר חב"ד מסיים הכתב בנימה אופטימית: "במרכז צעירי אגודת חב"ד מעבדים עתה את הרעיונות שהועלו בכינוס ויש תקוה להגשים אחדים מהם כבר בזמן הקרוב".


מראות מהכינוס תשמ"ו
מראות מהכינוס תשמ"ו


השלוחים בריקוד בחזית 770
השלוחים בריקוד בחזית 770 | הסר תמונה

השליח בקרית אתא, הרב בוקיעט נואם באחד הדיונים בכינוס בכפר חב"ד
השליח בקרית אתא, הרב בוקיעט נואם באחד הדיונים בכינוס בכפר חב"ד | הסר תמונה

משתתפי הכינוס בשנת ה'תשמ"ו בתמונה הקבוצתית
משתתפי הכינוס בשנת ה'תשמ"ו בתמונה הקבוצתית | הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן