קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|זכרון להולכים ● הרב מאיר שלום בליזינסקי ע"ה
(יום חמישי, ל' שבט תשע''ח)
זיכרון להולכים: היום, ל' שבט, חל יום היארצייט של הרה"ח ר' מאיר שלום בליזינסקי ע"ה. מראשוני התלמידים בישיבת תומכי תמימים וורשא פולין, ועסק כל ימיו בהפצת המעינות חוצה רבים השיב מעון העמיד דורות בעלי תשובה וכמו אב היה להם. נולד בשנת תרס"ז בעיר גארבאלין ונפטר בשנת ה'תש"ן מנ"כ בהר הזיתים הרב מאיר שלום בליזינסקי ע"ה

הרב מאיר בליז'ינסקי — בן לחסידי פוריסוב, אשר בגיל צעיר עשה דרך רצופת מכשולים כדי להתקרב לחב"ד, והיה מהתלמידים המייסדים של ישיבת תומכי תמימים בוורשה, אשר היתה אבן–יסוד לישיבות חב"ד בפולין ובליטא. לאחר שעלה לארץ הקודש, החל להאיר את אור החסידות בקרב קהלים מגוונים, בשיעורים רבי משתתפים, ורבים אחרים שנהרו לביתו, והוא קירבם לאור החסידות.  למעלה מיובל שנים, עסק בקירוב ליהדות ולחסידות, על ידי לימוד משותף עם מקורביו הרבים, והדרך הייחודית שלו נחלה הצלחה מופלגה. מדובר בתופעה נדירה ממש, שכן מחד הוא קשר קשרים עמוקים עם סופרים דגולים ואנשי רוח, שניאותו ללמוד עמו חסידות, ומאידך יכל היה ללמד פרקי תניא נער בן 14 או קבוצת תלמידות מ'בית יעקב', ולכל אחד התאים את רמתו ושפתו, משלים ודוגמאות, בכדי להאיר בפניו את דרך החסידות.

תלמידיו מספרים כי הלימוד אצלו לא היה לשם ידע, אלא כדי להפוך את הלב והמוח, כך שיזרמו עם האמונה בבורא עולם ועם ההשגחה הפרטית, וכתוצאה מכך הרגישו רבים, כי הם חייבים לקיים את מה שציוה הבורא. רבים נסחפו אחריו, וזאת בגלל סגנונו הייחודי שסחף אליו רבים. הסברים קולחים ובהירים, החודרים ברכות לאוזני השומע, נתנו לכל אחד הרגשה כי הוא זקוק לקיים מצוות.

הצלחתו האדירה בקירוב רבים להיכל החסידות, מאופיינת בקווים מופלאים; הרב בליז'ינסקי אהב באמת את תלמידיו, ודאג לרבים מהם עוד שנים רבות, לאחר שהפסיקו ללמוד עמו. הוא שילב מאור פנים, חום ורוך, עם ידע כביר, סגנון ייחודי, התמדה במסירת השיעורים, וסיוע למקורבים להסתדר עם בני משפחתם שהרימו גבה באשר לדרך החדשה, וגם עזר רבות לתלמידיו לבנות בית בישראל, בצורה הטובה ביותר.
 
תולדות חייו וחיבורו 'האדם והבריאה' כונסו לספר 'רבים השיב ליהדות וחסידות' בעריכת הרה"ח ר' שניאור זלמן ברגר.


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן