קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|"הרגשתי שהאדמה בוערת. לא נותרה לי ברירה"
(יום חמישי, כ''ט תמוז תשע''ח)
הרגשתי שהאדמה בוערת.  לא נותרה לי ברירה, והתחלתי מאחורי הקלעים לנסות להניע מהלך שיגרתי למי שצריך כתבות על התוכניות המסוכנות ומידע על תמיכת קרנות רדיקלטיות במיזמים הזויים, כתבתי מכתבים וניסיתי לשכנע ולהתריע בפני האסון שמתרחש מתחת לאפינו ● ואז, בהשגחה פרטית, משהו התרחש ● COL עם מאחורי הקלעים לסיפור המלא

דניאל גורדון
(מתוך מכתב אישי שהפיץ לידידיו ביממה האחרונה)

כבר שנים שאני נחשף מדי יום לעשרות כתבות וידיעות באנגלית אודות יהודי חבר-העמים בכל רחבי העולם. זה חלק מתפקידי.

לפני כחמש שנים ממש התחלתי לסבול. כל שבוע נחשפתי למידע נוסף,  עד שהתמונה הייתה ברורה ומול עיני ראיתי בצורה הכי מוחשית כיצד מהלך נוראי - המובל על-ידי קרנות וארגונים עתירי ממון - זומם להשתלט על דוברי הרוסית כאן,  בישראל, ולדאוג לכך שיתנתקו סופית מכל זיק של יהדות. 

הרגשתי שהאדמה בוערת.  לא נותרה לי ברירה,  והתחלתי מאחורי הקלעים לנסות להניע מהלך. שיגרתי למי שצריך כתבות על התוכניות המסוכנות ומידע על תמיכת קרנות רדיקלטיות במיזמים הזויים,  כתבתי מכתבים וניסיתי לשכנע ולהתריע בפני האסון שמתרחש מתחת לאפינו.

בהשגחה פרטית, ידיד קרוב שלי - ר' איצ'ה ווגנר - חש ממש במקביל את העזובה בתחום הפעילות עם דוברי הרוסית בישראל והחליט במסירות להרים את הכפפה ולקחת אחריות.

זה לא היה קל,  אך לבסוף החיבורים נוצרו,  ומיזם חב"ד בעלייה יצא לדרך. מטיפה בים,  תוך שנים ספורות, הפעילות התעצמה ושלוחים יצאו לשטח כדי לפעול במיוחד עם דוברי הרוסית. במקביל,  החלו להיערך אין ספור פעולות,  כמעט בכל אפיק אפשרי, במישור הארצי. 

זו רק ההתחלה. עוד שלוחים יצאו,  עוד סמינרים יתקיימו,  עוד חומרי הסברה איכותיים יופקו,  עוד יהודים ישובו לצור מחצבתם,  עוד גברים יכנסו בברית,  עוד נשים יבחרו בשם יהודי,  עוד צעירים יתחתנו כדת משה וישראל,  עוד ועוד ועוד מצוות ומעשים טובים יבואו לעולם.

עבורי חב"ד בעלייה זה הרבה מעבר לבית חב"ד מוצלח.  זה משהו אחר לגמרי. ידעתי כבר מההתחלה,  שלא לומר חשתי, עד כמה הרבי מייקר את היהודים הללו,  אבל לא תיארתי לעצמי עד כמה.  רק השבת אחרי שנחשפתי לשיחה של הרבי בנושא משנת תשמ"ז,  נפל לי האסימון.  הלב שלי פעם בחוזקה,  ממש כמו בתחילת התהליך.

שימו לב: "כאשר יהודים אלה זוכים סוף כל סוף לצאת "מאחורי מסך הברזל"  לעברו השני - הרי כל מה שיעשו עבורם לא יספיק ולא יגיע כלל וכלל לגבי מה שחייבים לעשות עבורם!"

ההמשך לא-פחות מפתיע:  "אם ימצא מישהו שלא יבין את הצורך וההכרח וכו - הרי זה מורה על מצב של חסרון דעת...  ואף על פי כן .. יש לפעול עליו להשתתף בעזר וסיוע במעשה בפועל."

ברשימת אנשי הקשר שלי אין חסרי דעת.  אבל לו היו,  הציווי וההוראה, כאן ברורים. הרבי מטיל עלינו משימה לדאוג לכך שגם אלו שלוקים בכזה חסרון דעת ולא מבינים למה זה בכלל קשור אליהם,  ישתתפו,  יעזרו ויסיעו בפועל. 

תכלס:  היום יתקיים יום ההתרמה הראשון לטובת חב"ד בעלייה. אני מבקש וממליץ שתנקטו בשני פעולות. ראשית, להיכנס ללינק ולתרום קצת מעבר לסטנדרט שלכם. זה לא בשביל לצאת ידי חובה,  זה כי איכפת לכם.

שנית, לעשות משהו קטן (שיתוף,  שיחת טלפון, הודעה, פוסט)  כדי שעוד מישהו ידע - גם עם הוא חסר דעת,  אבל כן יודע צורת מטבע... - שהרבי הוא זה שמגייס כאן כספים.  אלו הם היהודים של הרבי. 

היו ברוכים!

https://www.shutaf.im/cb9


צילום: אילוסטרציה
צילום: אילוסטרציה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן