קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הנסיעה לתשרי: ההתלבטויות והתשובות ● הרב מנחם קעניג
(יום ראשון, ה' חשוון תשע''ג)
מידי שנה בהתקרב חודש תשרי, אני עד ושותף להתלבטותם של הורים רבים המתחבטים בשאלה האם יהיה זה נכון לשלוח בחור צעיר הלומד בישיבה-קטנה למשך חודש שלם לבית חיינו?! ● מצד אחד ברור לכולנו שצריך להמשיך לנסוע לרבי כבימים ימימה, אך מצד שני אין להתעלם מהעובדה שמאז ג' תמוז כאשר לעיני בשר איננו זוכים לראות ולשמוע את הרבי, עולה החשש: האם התלמידים הצעירים אכן יידעו לנצל כראוי את שהותם בבית חיינו? ● הרב מנחם מרדכי קעניג, המנהל הרוחני של ישיבת תות"ל המרכזית לוד, חולק את רשמיו מחודש תשרי בחצרות קודשנו  הרב מנחם קעניג
הרב מנחם מרדכי קעניג

מידי שנה בהתקרב חודש תשרי, אני עד ושותף להתלבטותם של הורים רבים המתחבטים בשאלה האם יהיה זה נכון לשלוח בחור צעיר הלומד בישיבה-קטנה למשך חודש שלם לבית חיינו?!

מצד אחד ברור לכולנו שצריך להמשיך לנסוע לרבי כבימים ימימה, אך מצד שני אין להתעלם מהעובדה שמאז ג' תמוז כאשר לעיני בשר איננו זוכים לראות ולשמוע את הרבי, עולה החשש: האם התלמידים הצעירים אכן יידעו לנצל כראוי את שהותם בבית חיינו?

ובכן, לא באתי במסגרת מצומצמת זו לדון ולהכריע בכל ההיבטים של שאלה זו, אך ברצוני לחלוק עם הקוראים הנכבדים את התרשמותי החיובית ממה שראו עיניי כשזכיתי השנה לשהות אצל הרבי בחודש תשרי.

זה כמה שנים שהנהלת הישיבה בה זכיתי לשמש, יחד עם הנהלות ישיבות רבות בארה"ק ובעולם, מפקידים את האחריות והסמכות לדאגה הרוחנית והגשמית של תלמידינו בידיהם הנאמנות של 'ועד תלמידי התמימים העולמי'.

סדרי הלימוד ומינוי הר"מים והמשגיחים נערכים בתיאום מלא עמנו, כשכל הממונים משמשים כבאי-כח ההנהלות.

כך אנו זוכים למלא את רצון קדשו של הרבי והוראותיו הברורות אשר "לגבי אלו שבאים רק לחודש השביעי - צריך לסדר השגחה לתקופה זו מהמוסד ממנו הם באים" (הוראת המזכירות, י"ד מנחם-אב תשל"ט), ממש כפי שהיה לפני ג' תמוז, כשאנו הגענו כאורחים לבית חיינו ואלינו התלווה אחד מצוות הישיבה שניהל את הסדרים ופיקח עלינו.

לראשונה, נחשפתי מקרוב באופן אישי לפעילותם המבורכת של 'ועד תלמידי התמימים העולמי' שמפעיל עבור התלמידים מערך שלם של סדרי לימוד, שיעורים, ענייני משיח וגאולה, נסיעות מסובסדות אל ציונו הקדוש של הרבי, קונטרסים ויומנים, התוועדויות, תכניות מיוחדות וכו' עם חסידים ומשפיעים, המחדירים בהם רוח של התקשרות אמיתית ופנימית לרבי.

בנוסף דואג ה'ועד' לכל צרכיהם הגשמיים במסירות בלתי רגילה, החל מסידור מקום לינה אנושי, ראוי ומכובד וכלה בארוחות מזינות המוגשות בטוב טעם. כך שהתלמידים נמצאים בהחלט בידיים טובות ואחראיות הן במובן הרוחני והן במובן הגשמי.

אין ספק שפעילותם המבורכת של 'ועד תלמידי התמימים העולמי' מאפשרת לנו לשלוח את התלמידים לרבי כמאז ומקדם, ועל כך הנני להודות בשם ההנהלה וההורים לכל העוסקים במלאכת הקודש. ודאי שפעולותיהם הברוכות הם לנחת רוחו של הרבי, ובזכותן נזכה להתראות עם הרבי בביאת משיח צדקנו תיכף ומיד ממש.

המאמר מתפרסם במגזין השבועי של שבועון כפר חב"ד

הרב מנחם קעניג (צילום: COL)
הרב מנחם קעניג (צילום: COL)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן