קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|ההפתעה שציפתה לשלוחים בכינוס תש"נ ● פרויקט יומי
(יום ראשון, ט' חשוון תשע''ד)
הכינוס העולמי השביעי שנערך בשנת תש"נ, נערך בסימן 'שנת ניסים' ● כיצד התייחסו בכינוס השלוחים לנפילת מסך הברזל? ● כמה כסף הושקע במסגרת 'שנת הבניין'? ● וגם: מה סיפר הרב משה קוטלרסקי בנאומו, ומי הנואם מארץ-הקודש שזה למחיאות כפיים סוערות מהקהל? ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, הושק ב-COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תש"נ


 שלוחי אדונינו: פרויקט יומי ובלעדי
כינוס השלוחים העולמי תשד"מ: כך הכל התחיל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ה: מרחיבים גבולות
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ו: מה חילק הרבי?
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ז: הראל קאל הראשון
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ח: נשיא ארה"ב מאחל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ט: מסכמים את 'שנת הבניין'


את כינוס השלוחים תש"ן פתח נאומו של המנחה והמנהל של הכינוס, הרב משה קוטלרסקי: "במשך השנה החולפת מאז הכינוס הקודם, היתה לי הזכות לבקר ביותר מחמישים ארצות ולהשתתף בכעשרה כינוסי שלוחים אזוריים. בעיני ראיתי איך השלוחים מהווים את הכוח הגדול שמאחד את עם ישראל ומקרבו לתורה".

בנאומו סיפר על מופתים יומיומיים שמתרחשים אצל שלוחים שמתמודדים עם קשיים עצומים. בנוסף סקר הרב קוטלרסקי באופן כללי כיצד בוצעו החלטות מהכינוסים הקודמים. את נאומו סיים ואמר ש"על כל אחד לזכור את תחומי האחריות שלו כלפי הממונים עליו וכלפי מי שהוא ממונה עליהם ובכוח האחדות נעשה ונצליח".

מילים אלו היוו את הפתיחה לשלוש יממות רצופות של התעוררות רוחנית מרוממת, לצד שפע של דיונים וסדנאות מעשיות. הכינוס בשנה זו, נערך זמן לא רב אחרי נפילת מסך הברזל. הדיונים על עתידם של היהודים שהשתחררו זה עתה מאחורי מסך הברזל, היו במרכז הכינוס. השאלה שריחפה מעל הכינוס היתה: "היהודים מרוסיה באים – האם אנו ערוכים לקליטתם"?

נושאים נוספים שעלו לדיון בכינוס היתה קריאתו של הרבי לחידוש מנהג הקהלת קהילות ברבים ותנופת ההתרחבות וההתפתחות בקהילות חב"ד ברחבי העולם.

בין הנאומים הרבים בכינוס, בלט נאומו של הרב יוסף יצחק אהרונוב – אז מנכ"ל צעירי אגודת חב"ד בארץ.

כתב עיתון כפר חב"ד, מתאר את מחיאות הכפיים הסוערות והתשואות בהן התקבל הרב אהרונוב, כאילו השלוחים מודים שאכן מרכז צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש מהווה סמל להצלחה.

גם הרב אהרונוב עמד על היותה של שנה זו 'שנת ניסים' וקרא לשלוחים לעבוד בצורה של 'שנת ניסים', במובן של פעילות מעל ומעבר לכל הגבלה שהיא.

לקריאתו של הרב אהרונוב מצטרף בהמשך, נאומו של הרב יוסף יצחק מטוסוב מטולוז, שסיפר כי במסגרת שנת הבניין קמו בניינים ברחבי תבל בהשקעה עצומה בסך מאה ושבעים מיליון דולר.

ביום ראשון, נערכה חלוקת דולרים לשלוחים שאחריה נסעו לכינוס סיום הרמב"ם. לפני כינוס השלוחים, שאלו המארגנים את הרבי האם נכון לשלב את השלוחים בסיום הרמב"ם, והרבי השיב שלימוד הרמב"ם הוא חלק עיקרי בשליחות.

כשחזרו מסיום הרמב"ם, ציפתה להם הפתעה ב-770. הרבי חזר באותו יום מהאוהל והורה להיערך לשיחה לשלוחים.

בשיחה אמר הרבי שהוא רואה זכות לעצמו ליטול חלק בכינוס השלוחים ודיבר על מעלתם של אלה שזכו לשליחות פרטית במסגרת השליחות הכללית שמוטלת על כל יהודי.

ערבו של יום זה נחתם בסעודה חגיגית - ה'באנקעט'. בארוחה החגיגית השתתפו גם תורמים ואורחים מכובדים נוספים שהוקסמו מהקהל הרב, הנאומים הסוחפים וההתלהבות החסידית.
הקהל הרב בבאנקעט
הקהל הרב בבאנקעט | הסר תמונה

חלוקת דולרים לשלוחים
חלוקת דולרים לשלוחים | הסר תמונה

הרב מארלאו נושא דברים לפני השלוחים
הרב מארלאו נושא דברים לפני השלוחים | הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן