קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|איך נערך הכינוס הראשון אחרי ג' תמוז? ● פרויקט יומי
(יום חמישי, י''ג חשוון תשע''ד)
הכינוס העולמי ה-12 שנערך בשנת תשנ"ה, נערך בסיסמת 'זרעו בחיים' ● הכינוס הראשון לילדי השלוחים ● וגם: הפ"נ הכללי הראשון ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשנ"ה

את ההרגשה שליוותה את כינוס השלוחים תשנ"ה, היטיב לבטא בסיום הכנס הרב נתן גוראריה השליח בבאפאלו שאמר: "תמיד רצינו להביא נחת רוח לרבי, אך כששליח בפינה נידחת כאוב, גם לרבי זה כואב. ואם לרבי זה כואב אזי מה הועלנו. תפקידנו לעשות נחת רוח לרבי".

כינוס השלוחים תשנ"ה, נערך חודשים ספורים לאחר ג' תמוז תשנ"ד. הבלבול עדיין שרר אצל רבים מהחסידים והשלוחים. גם בכינוס השלוחים באותה שנה, בלט הבלבול.

ארגון הכינוס והפקתו, היו כרגיל על הצד הטוב ביותר, אך על פני השלוחים ניבט חוסר הבטחון אך גם בלטה האמונה שהרבי ממשיך להנהיג את צאן מרעיתו ולפקח על עבודת הקודש של השלוחים.

השלוחים שהגיעו לכינוס ידעו: זאת השנה הראשונה בלי השתתפותו הגלויה של הרבי, ועיני החסידים מכל העולם מופנות לעבר הכינוס הזה. כפי שסיפר אחד השלוחים על התלבטות שהיתה לו אם להשתתף בכינוס, או לוותר עליו.

בסופו של דבר החליט שדווקא בשנה זו, חייבים לבוא כדי לחוש את האחדות. כדי לקיים את 'איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק'. וזה אכן התרחש, בניגוד לשמועות שרחשו לפני הכינוס, על מיעוט משתתפים.

שלושה ימים רצופים של התוועדויות, דיונים, סדנאות ונאומים עסקו בשנה הקשה שעברה על קהילות חב"ד בעולם ועל השלוחים בפרט, שנה שבה חשך המאור הגדול, אך גם דיונים מעשיים בקיום 'זרעו בחיים'. כל מושב בכינוס התחיל בלימוד מתורת הרבי ובהקרנת וידאו של מראות קודש.

רבות ניתן להרחיב על כינוס תשנ"ה ועל הדיונים המרתקים שנערכו בו, אך חידוש והוספה מיוחדת בשנה זו היתה – כינוס ילדי השלוחים.

כשישים ילדים שעסוקים בקירוב יהודים כל השנה, השתתפו בתכנית מיוחדת לילדים במסגרת הכינוס הכללי. הגיעו ילדים מארצות הברית, קנדה, ישראל, צרפת, ארגנטינה וממדינות נוספות, וזכו להכיר לראשונה ילדים נוספים שעושים את אותה עבודה שהם עושים ומתמודדים עם קשיים דומים לקשיים שהם מתמודדים איתם.

במהלך הכינוס הכללי, שולבו הילדים כדי שגם המבוגרים יזכו לראות נחת חסידי מהשלוחים הצעירים. בתום המושב במוצאי שבת נכנסו הילדים לאולם בו ישבו המבוגרים ושרו ניגון געגועים שלא הותיר אף עין יבשה באולם.

מסורת חדשה שהחלה באותו כינוס – מעמד הקראת הפ"נ הכללי. ביום ראשון, נסעו השלוחים לאוהל הקדוש, אמרו פרקי תהילים, ואחר כך הקריא הרב נחמן סודק את הפ"נ הכללי. הפ"נ מלא תחינה וזעקה על המצב הקשה בו נמצא עם ישראל. ההתרגשות גוברת כאשר משמיע הרב סודק את הבקשה הפנימית ביותר של כל שליח: "רצוננו לראות את מלכנו! רצוננו למלאות את שליחותך כפי הרצון".

| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן